Najlepsze centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Aktualnie kobiety na ogół dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa różnorodna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na profesjonalną opiekę powiązaną z okresem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, skutkiem tego także całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez ekspertów dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, jednakowoż w głównej mierze także ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje bezmiar radości, ale też o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wskutek tego również zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci komponowane są korzystne warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, lecz również o ich komfort oraz solidne samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.