Dobra restauracja włoska w Krakowie

Dobra kuchnia włoska
Chcesz dobrze zjeść? Wśród szerokich alternatyw, jakie proponuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, połączeń oraz duża dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Polakom włoska kuchnia, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem i ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Makarony to baza włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. rest włoska w krk Ryby, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona pizza włoska to niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również canelloni, gnocchi, minestrone i szeroki wybór deserów – np. granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film